מערכות ניהול תוכן (CMS)

מהי מערכת ניהול תוכן?

מערכת ניהול תוכן (CMS – Content Management System), היא תוכנה אשר מאפשרת למשתמשים אשר לא בהכרח יודעים HTML (Hypertext Markup Language) או תכנות ליצור, לנהל ולערוך תכנים (תוכן, תמונות, וידאו, בלוג וכו’) באתר אינטרנט. בנוסף, מערכת ניהול תוכן מאפשרת לנהל את עמודי האתר, מבנה האתר, עיצוב האתר ומגוון הגדרות אשר משפיעות על האופטימיזציה של האתר במנועי חיפוש (כותרות, מילות מפתח, תיאור עמודים, קישורים).  

מערכות ניהול תוכן “קוד פתוח”

 מערכת קוד פתוח היא מערכת ניהול תוכן אשר קוד המקור שלה הוא ציבורי. בכך, ניתן לערוך ולבצע התאמות בקבצי הקוד של המערכת. מערכות ניהול התוכן המובילות בקוד פתוח הן Drupal, Joomla, WordPress ו Magento (עבור E-Commerce). מערכות קוד פתוח מציאות תבניות (Templates) מוכנות של אתרים. בנוסף, ישנם פלאגינים (Plugins) אשר ניתן להוסיף לאתר והם מוסיפים פונקציונאליות. 


בחירת מערכת ניהול תוכן

בחירת מערכת ניהול תוכן היא צעד חשוב בתהליך פיתוח של אתר אינטרנט חדש או שדרוג של אתר קיים. בחירת הפתרון הרצוי מסתמך בראש ובראשונה על המאפיינים והדרישות של הפרויקט. אנו עובדים עם מגוון רחב של מערכות ניהול תוכן בקוד פתוח ו בהתאמה אישית. לפי הצורך, התקציב והמפרט של כל פרויקט אנחנו בוחרים את הפתרון המתאים ביותר! כמו כן, ישנם מקרים בהם נכון לבצע שילוב בין מערכת ניהול תוכן בקוד פתוח ובין פיתוח בהתאמה אישית – על מנת ליהנות משני העולמות. 

 לקבלת פרטים נוספים אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר.